FontBase
Zarządzanie fontami

28.05.2019
Blog | Grafika komputerowa
FontBase. Zarządzanie krojami (czcionkami, fontami). Tutorial video. Poradnik dla grafików.

Najciekawszy menedżer krojów. FontBase

Przeglądanie i zarządzanie fontami w nowoczesny sposób.

Projektowanie graficzne jest ściśle związane z pracą z fontami. Wybieranie krojów pism do konkretnych projektów to naprawdę niełatwe zadanie.
Dodatkowa trudność to fakt, że projektant ma dziś do dyspozycji setki tysięcy fontów.
Jeszcze kilka lat temu na rynku dostępnych było sporo tzw. menedżerów fontów, czyli programów ułatwiających przeglądanie fontów i zarządzanie nimi. Dziś wybór tego typu narzędzi jest niewielki, dlatego zdecydowanie warto sięgnąć po program FontBase.
To narzędzie nowoczesne i intuicyjne, które zdecydowanie warto wypróbować.

Pobierz FontBase'a i obejrzyj obszerny materiał, dzięki któremu zapoznasz się z obsługą tego znakomitego menedżera fontów.

Poruszone w filmach zagadnienia:
— Narzędzia do przeglądania krojów pism.
— Ustawienia programu FontBase.
— Zarządzanie fontami: dodawanie folderów z krojami pism i tworzenie kolekcji.
— Opcje ułatwiające dobór krojów pism.


Większość menedżerów fontów nie jest już rozwijana (np. NexusFont), dlatego wybór tego typu programów jest mocno ograniczony, dlatego naprawdę warto wypróbować FontBase.
Jednak powodów, by używać tego menedżera jest znacznie więcej. Przede wszystkim warto zacząć od tego, że przeglądanie krojów nie jest wygodnie rozwiązane nawet w profesjonalnych programach graficznych. A wybór kroju, to czynność, którą grafik wykonuje bardzo często. Również samo porządkowanie czy grupowanie krojów pozostawia wiele do życzenia. Specjalistyczne oprogramowanie, takie jak FontBase zdecydowanie ułatwia sprawę.

FontBase wyposażony jest w kilka praktycznych i intuicyjnych funkcji, które jeszcze ten proces ułatwiają. Chyba najciekawszą funkcją FontBase są aktywne fonty. To możliwość korzystania z krojów, które nie są zainstalowane w naszym systemie operacyjnym.
Więcej informacji na temat korzystania z menedżera FontBase znajdziesz w filmie instruktażowym.

FontBase. Poradnik. Jak zarządzać czcionkami?