Grafoteka.pl

Grafika wektorowa17.11.2023

Affinity Designer
Aktualizacja 2.3

grafika wektorowa
Affinity Designer. Wersja 2.3. Co nowego? Narzędzie Spirala i nie tylko.

Affinity Designer
Aktualizacja 2.3

Omówienie nowości wersji 2.3

Co nowego w aktualizacji 2.3?
1. Nowe narzędzie Spiral Tool (Narzędzie Spirala). Zgodnie z nazwą ułatwia rysowanie wektorowych spiral. Sporo dodatkowych opcji konfiguracyjnych.
2. Pixel Grid. Nowy rodzaj siatki ułatwiający precyzyjną pracę z pikselami.
3. Keep selected (Utrzymaj zaznaczenie). Polecenie dodane do narzędzia Pencil (Ołówek), pozwala wyłączyć automatyczne zaznaczanie krzywej, bezpośrednio po narysowaniu.
4. Move data entry (Parametry przemieszczenia). Funkcja, która pojawiła się w poprzedniej aktualizacji, teraz doczekała się kilku poprawek. Najważniejsza z nich to możliwość zmiany rozmiarów obiektu (Scale).
5. Od tej wersji można zabezpieczać pliki PDF hasłem.

Zobacz też historię wszystkich aktualizacji wersji 2 Affinity Designera.Jak zarabiać na grafikach, czyli co może robić grafik

Jeśli jesteś grafikiem, to na pewno szukasz sposobów na zarabianie. Takie możliwości daje portal Etsy.com.
Zapraszam na film, będący wprowadzeniem do tego właśnie serwisu. Etsy może być dla Ciebie źródłem inspiracji, ale także platformą, dzięki której możesz swoje pomysły sprzedawać.

NA CZYM ZARABIAĆ?
Affinity Designer. 7 ustawień, które warto zmienić

Sposób korzystania z różnych funkcji programu to kwestia osobistych upodobań, ale jest kilka domyślnych ustawień Affnity Designera, które warto zmienić.
Starałem się wybrać naprawdę praktyczne opcje, które w wyraźny sposób wpływają na komfort pracy.

ZOBACZ FILM
Jak zainstalować polski słownik?

Affinity Designer obsługuje sprawdzanie pisowni w języku polskim. Wymaga jednak w tym celu odpowiedniej konfiguracji. Należy ręcznie pobrać słownik i wgrać do odpowiedniego foldera. Jak to zrobić?

ZOBACZ, JAK DODAĆ SŁOWNIK