Grafoteka.pl

Grafika wektorowa06.09.2023

Affinity Designer
Aktualizacja 2.2

grafika wektorowa
Affinity Designer update 2.2. Nowe funkcje kolejnej aktualizacji

Affinity Designer
Kolejna solidna aktualizacja

Omówienie nowości wersji 2.2

Co nowego w aktualizacji 2.2?
W przeciwieństwie do wersji 2.1 nie dostaliśmy w tej aktualizacji nowego narzędzia, ale dwie nowe funkcje są na tyle poważne, że spokojnie można je określić mianem narzędzi. To Move data entry (Parametry przemieszczenia) oraz Object creation data entry (Parametry tworzonego obiektu).
To dodatkowe okna, które pozwalają precyzyjnie zmieniać położenie obiektów, tworzyć kopie oraz ustalać parametry obiekty np. wymiary PRZED jego utworzeniem.
Każde usprawnienie duplikowania w Designerze jest na wagę złota, więc ta funkcja zasługuje na szczególne podkreślenie, jeśli chodzi o update 2.2.

Co poza tym?
Zmiana domyślnego koloru prowadnic.
Move Selection to New Layer (Przenieś zaznaczone do nowej warstwy). Wybrane elementy automatycznie zostaną umieszczone w nowej warstwie.
Przytrzymanie i zwolnienie klawisza skrótu pozwala wrócić do poprzednio używanego narzędzia.
W menu View (Widok) dodano dwa nowe tryby: Grayscale (Skala szarości) pozwala wyświetlić projekt w odcieniach czerni i bieli.
Drugi tryb to Hide Effects (Ukryj efekty) ukrywa efekty przydzielone warstwom, co pozwoli oszczędzić zasoby komputera.
Kombinacje klawiszy Alt Backspace i Ctrl Backspace pozwalają podczas pracy z pikselami wypełniać kolorem podstawowym i kolorem drugorzędnym (Primary, Secondary).

Zmian jest nieco więcej. Ponadto, jak zwykle, twórcy pracowali nad błędami.

Zobacz też historię wszystkich aktualizacji wersji 2 Affinity Designera.Jak zarabiać na grafikach, czyli co może robić grafik

Jeśli jesteś grafikiem, to na pewno szukasz sposobów na zarabianie. Takie możliwości daje portal Etsy.com.
Zapraszam na film, będący wprowadzeniem do tego właśnie serwisu. Etsy może być dla Ciebie źródłem inspiracji, ale także platformą, dzięki której możesz swoje pomysły sprzedawać.

NA CZYM ZARABIAĆ?
Affinity Designer. 7 ustawień, które warto zmienić

Sposób korzystania z różnych funkcji programu to kwestia osobistych upodobań, ale jest kilka domyślnych ustawień Affnity Designera, które warto zmienić.
Starałem się wybrać naprawdę praktyczne opcje, które w wyraźny sposób wpływają na komfort pracy.

ZOBACZ FILM
Jak zainstalować polski słownik?

Affinity Designer obsługuje sprawdzanie pisowni w języku polskim. Wymaga jednak w tym celu odpowiedniej konfiguracji. Należy ręcznie pobrać słownik i wgrać do odpowiedniego foldera. Jak to zrobić?

ZOBACZ, JAK DODAĆ SŁOWNIK