Zobacz szczegóły kursu

Grafoteka.pl

Nowości Photoshopa CC 2017

PHOTOSHOP CC 2017 NOWOŚCI.
OTWIERANIE PLIKÓW I NOWY DOKUMENT


Photoshop CC 2017. Co nowego w wersji 2017?

Wersja CC 2017 Photoshopa jest już dostępna od jakiegoś czasu; wystarczająco długo, by sprawdzić wprowadzone nowości w praktyce.
Od kilku wersji zmiany w Photoshopie ograniczają się właściwie jedynie do usprawnień oraz poprawek i tak też jest w przypadku wersji 2017.
Lista nowości jest dostępna na stronach Adobe, a ja chciałbym krótko zwrócić uwagę jedynie na te usprawnienia, które uważam za najpraktyczniejsze.

PRACA Z TEKSTEM

Na początek wymieniłbym z pozoru drobną rzecz, ale związaną z pracą z tekstem, czyli istotnym elementem wielu projektów. Od teraz można zatwierdzić wprowadzany tekst, po prostu klikając gdziekolwiek obok, poza tekstem.
Proste, niepozorne usprawnienie, ale naprawdę ułatwia wprowadzanie tekstu.

PEŁNE WYSZUKIWANIE

Drugie godne uwagi usprawnienie to Pełne wyszukiwanie.
Nowości Photoshop 2017. Pełne wyszukiwanie
Jest to pole wyszukiwania, dostępne choćby z poziomu kombinacji klawiszy Ctrl+F, dzięki któremu możemy przeszukać interfejs programu np. aby odnaleźć szybko konkretne polecenie, możemy odszukać otwarty dokument, czy też wpisać nazwę konkretnej szukanej warstwy.
Możemy wyszukiwać także w pomocy, materiałach szkoleniowych czy w zasobach, ale powyższe zastosowania wydają się najpraktyczniejsze.
Warto pamiętać, że od teraz skrót wywołujący ostatnio użyty filtr, to kombinacja klawiszy Alt+Ctrl+F. Skrót Ctrl+F zarezerwowany został właśnie dla wyszukiwania.

PRZESTRZEŃ ROBOCZA ZAZNACZ I MASKUJ

I trzecie praktyczne ulepszenie, to przestrzeń robocza Zaznacz i maskuj.
Nie jest to nowe narzędzie, a jedynie nowy sposób pracy z zaznaczeniami. Przy czym nowy, tylko dla tej grupy narzędzi, ponieważ znany jest z filtrów Galeria rozmyć.
I do dobry kierunek, wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z jednym konkretnym zadaniem do wykonania. Taka odrębna przestrzeń robocza sprawdza się, moim zdaniem, naprawdę bardzo dobrze.
Na koniec zapraszam na krótki film o jeszcze trzech nowościach Photoshopa CC 2017. Dwie związane są z otwieraniem plików i nowymi przestrzeniami roboczymi, a jedna z przeprojektowanym interfejsem okna Nowy dokument.
Początkowa przestrzeń robocza to nowy element, który da się lubić, okno Nowy dokument to ulepszenie, do którego trzeba się przyzwyczaić, a przestrzeń robocza Ostatnie pliki, to dyskusyjna nowość.
Na szczęście wszystkie te trzy nowości można wyłączyć, korzystając z preferencji, o czym także pomówimy w filmie.


WRÓĆ DO FILMÓW PHOTOSHOPAWróć do strony z filmami do Photoshopa

ZOBACZ TAKŻE: Zobacz wszystkie tutoriale do Photoshopa Affinity Designer. Co warto wiedzieć na początek? Affinity Designer. Filmy instruktażowe dla początkujących Affinity Designer. Tłumaczenie poleceń na język polski Affinity Designer. TIPS&TRICKS