ROZPOCZNIJ KURS DESIGNERA

Grafoteka.pl

Photoshop. Praca z warstwami. Gotowe kompozycje w formacie .psd

PHOTOSHOP. PROJEKTY W WARSTWACH


Projekty do edycji w formacie Photoshopa

Wykorzystywanie dodatkowych materiałów podczas projektowania, to chleb powszedni grafika. Najczęściej są to fonty i zdjęcia, a także kliparty oraz ikony.
Do tego typu materiałów należą ponadto projekty w warstwach, najczęściej w formacie .psd, czyli formacie Photoshopa.

Kompozycje w warstwach Photoshopa można przede wszystkim kupić, podobnie jak to ma miejsce w przypadku profesjonalnych zdjęć. Dostępne są szablony graficzne stron internetowych, projekty materiałów do druku typu foldery czy ulotki, a także grafiki czy ilustracje
Wybór takich kompozycji jest jednak zdecydowanie skromniejszy niż zdjęć, a ceny z reguły sporo wyższe, ale też możliwości wykorzystywania tego typu plików są dużo większe. Swoboda w edycji każdej z warstw danego projektu sprawia, że sposobów na modyfikację jest naprawdę wiele.

Warto korzystać z pomocy plików PSD podczas projektowania, ale warto też samemu projektować kompozycje w warstwach i pomyśleć o sprzedaży.

Pobierz bezpłatne projekty w warstwach Photoshopa

Poniżej znajdziesz do pobrania kilka gotowych projektów w formacie Photoshopa, czyli formacie .psd.
Są to kompozycje, które składają się z warstw (projekty nie są spłaszczone), dzięki czemu możliwa jest ich swobodna edycja.
Pliki można edytować w dowolnym programie obsługującym format .PSD. Oprócz Photoshopa może to być Corel, Gimp, Krita i jeszcze kilka innych.

Wszystkie projekty są udostępnione bezpłatnie. Możesz je modyfikować w dowolny sposób i w dowolny sposób wykorzystywać, zarówno w celach prywatnych, jak i komercyjnych, bez żadnych dodatkowych warunków.

Pobierz plik w formacie Photoshopa Pobierz plik w formacie Photoshopa Pobierz plik w formacie Photoshopa Pobierz plik w formacie Photoshopa Pobierz plik w formacie Photoshopa

Zobacz kilka propozycji modyfikowania projektów w warstwach.

Możliwości edycyjne Photoshopa są ogromne, więc nie tylko z projektami, ale także z poszczególnymi warstwami można zrobić naprawdę bardzo, bardzo dużo.

Na początek zobacz kilka tutoriali o tym, jak w prosty sposób pracować z dostępnymi powyżej kompozycjami w warstwach Photoshopa, a jeśli uznasz je za użyteczne, to zachęcam Cię do pobrania plików i tworzenia własnych projektów.


ZOBACZ TAKŻE: Zobacz wszystkie tutoriale do Photoshopa Affinity Designer. Co warto wiedzieć na początek? Affinity Designer. Filmy instruktażowe dla początkujących Affinity Designer. Tłumaczenie poleceń na język polski Affinity Designer. TIPS&TRICKS