ROZPOCZNIJ KURS DESIGNERA

Grafoteka.pl

KURS CorelDRAW X3-X6. WNIKLIWIE OD PODSTAW

CZĘŚĆ 1

Kurs CorelDRAW. Wnikliwie od podstaw
GŁÓWNE ZAGADNIENIA KURSU:
» SZCZEGÓŁOWE OMÓWIENIE INTERFEJSU CORELA.
» WSZYSTKIE NARZĘDZIA DO RYSOWANIA.
» TWORZENIE I EDYCJA WEKTOROWYCH KSZTAŁTÓW.
» TRANSFORMACJA, DUPLIKOWANIE I GRUPOWANIE.
» PRACA Z KONTUREM OBIEKTÓW.
» EFEKTY.

71 FILMÓW — 10 GODZIN 47 MINUT WIDEO


Kurs wycofany ze sprzedaży


CAŁA WIEDZA O CorelDRAW
W JEDNYM KURSIE?
Czy to możliwe?



CorelDRAW jest jednym z najpopularniejszych na świecie programów do grafiki wektorowej.
Łączy potężne możliwości, przyjazną obsługę i rozsądną cenę.

Najprawdopodobniej wiesz już, czym jest CorelDRAW i co chciałbyś z jego pomocą zaprojektować:
materiały reklamowe np. ulotki, wizytówki, foldery, być może logo, wektorową ilustrację, a może projekt strony internetowej.

Jeśli szukasz wartościowych materiałów, które pomogą Ci opanować Corela, to koniecznie zapoznaj się z kursem CorelDRAW „Wnikliwie od podstaw”.



OD TERAZ CorelDRAW NIE BĘDZIE
MIAŁ PRZED TOBĄ TAJEMNIC


Do Twoich rąk trafia najobszerniejszy na polskim rynku, kompletny, multimedialny przewodnik po praktycznie wszystkich narzędziach oraz opcjach programu CorelDRAW.

11 godzin filmów instruktażowych,
71 rozdziałów.

Encyklopedia wiedzy na temat wersji X3, X4, X5 oraz X6.

Ten kurs zawiera praktycznie CAŁĄ wiedzę na temat funkcji i narzędzi programu CorelDRAW X3/X4/X5/X6.
Nie będziesz już musiał sięgać po kolejne podręczniki lub kursy.

Poniżej znajdziesz omówienie głównych zagadnień kursu, ale możesz rozpocząć pracę z kursem i poznawanie Corela od bezpłatnych rozdziałów.

ZOBACZ PIERWSZE ROZDZIAŁY KURSUZobacz przykładowe filmy instruktażowe tego kursu.


TEMATYKA PIERWSZEJ CZĘŚCI KURSU:

Wstęp
Zaczniemy od instalacji Corela.
Trudno sobie wyobrazić bardziej podstawową czynność, jednak omówimy również instalację Corela. Przyjrzymy się procesowi instalowania wersji X3, a także wersji X5 oraz X6. Proces instalacji w nowych wersjach Corela jest dużo prostszy.
Kolejne lekcje to pierwsze uruchomienie.
Zaraz po uruchomieniu Corel wyświetla ekran powitalny. Omówimy wszystkie opcje ekranu i po raz pierwszy przyjrzymy się programowi w pełnej okazałości. Porozmawiamy również o tym, czym jest grafika wektorowa.


Interfejs Corela
Poznasz tajniki interfejsu Corela. Dokładnie omówimy wszystkie jego elementy, czyli pasek menu, pasek narzędzi oraz pasek właściwości wraz z opcjami.
Poruszymy temat dostosowywania elementów interfejsu m.in. ikon oraz pasków narzędzi. Zobaczymy również, jak tworzyć własne obszary robocze.

Interfejs programu CorelDRAW


Praca z plikami
Przyjrzymy się otwieraniu i zapisywanie plików. Kolejne zagadnienie to formaty dostępne w Corelu. Ponadto Import oraz Eksport plików.


Praca z dokumentami
Okno i strona rysunku to obszar gdzie będziesz tworzył swoje prace. W następnych rozdziałach dokładne omówimy narzędzia i opcje związane z tym obszarem np. przyjrzymy się pracy z dokumentami wielostronicowymi.
Definiowanie rozmiarów dokumentu oraz opcje związane z dokumentem np. orientacja strony, czy też definiowanie tła. Korzystanie z linijek, prowadnic zwykłych oraz dynamicznych.


Opcje
Opcje dają możliwość dokładnego „wyregulowania” wielu narzędzi i funkcji programu. To centrum sterowania Corelem, gdzie dostosujesz program do własnych potrzeb. A jeśli chodzi o personalizację, Corel nie ma sobie równych.


Menedżer obiektów
Menedżer obiektów pozwala zarządzać każdym elementem projektu m.in. obiektami, stronami oraz warstwami. Omówimy wszystkie opcje związane z Menedżerem. To jedno z ważniejszych narzędzi Corela.

Menedżer obiektów


Kontur
Kontur to linia wyznaczająca kształt obiektu.

Kontur

Okno dialogowe Pióro konturu skupia w sobie praktycznie komplet opcji związanych z konturem obiektu. Poznasz wszystkie polecenia: od definiowania szerokości i koloru, po definiowanie kształtu konturu.


Paleta Krzywa
Na wysuwanej palecie Krzywa znajdują się zarówno podstawowe narzędzia do rysowania np. Rysunek odręczny, jak i bardziej zaawansowane np. Środki artystyczne. Znajdziesz tutaj również specjalistyczne narzędzia, choćby Wymiary.
W Corelu X5 paleta ta została przebudowana: doszły dwa nowe narzędzia, a narzędzia do wymiarowania oraz tworzenia łączników zostały przeniesione.
Poznasz wszystkie narzędzia znajdujące się na palecie Krzywa.

Paleta Krzywa Corel X3Paleta Krzywa Corel X5


Wskaźnik
Przy okazji omawiania narzędzia Wskaźnik poznamy wszystkie sposoby zaznaczania obiektów: od tych najprostszych jak np. zaznaczanie prawym klawiszem, czy też zaznaczanie markizą, po zaznaczanie z wykorzystaniem dodatkowych klawiszy oraz zaznaczanie obiektów w grupach.


Powiększenie
Praca z Menedżerem widoków, z narzędziem Dłoń, ale przede wszystkim praca z narzędziem Powiększenie. Omówimy opcje, np. Powiększ do zaznaczenia, określanie powiększenia w procentach. Poznamy także ukryte opcje np. Powiększ jednorazowo.


Tworzenie obiektów podstawowych
Kolejne narzędzia, które omówimy służą do tworzenia obiektów podstawowych: narzędzie Prostokąt, Elipsa, a także narzędzia z palet Obiekt i Kształty dokładne. Omówimy wszystkie z nich.

Kształty podstawowe


Tworzenie obiektów złożonych
Obiekty podstawowe to tylko wstęp do tworzenia bardziej zaawansowanych obiektów. Do najważniejszych narzędzi należą te, które znajdziemy na palecie Kształtowanie: Spawanie, Przycinanie, Część wspólna, to tylko kilka z nich. Omówimy wszystkie. Ponadto narzędzie Inteligentne wypełnienie, które z pozoru wydaje się nie mieć nic wspólnego z tematem tworzenia obiektów złożonych.

Obiekty złożone


Transformacje
Kolejne zagadnienie to transformacja obiektów: zmiana położenia, obrót, skalowanie. Przyjrzymy się odpowiednim poleceniom i narzędziom np. omówimy dokowane okno Transformacja.
Duplikowanie obiektów. Corel zawiera cały arsenał narzędzi do powielania obiektów. Zaczniemy od podstawowych, znanych chyba każdemu, czyli polecenia Kopiuj-Wklej. Następnie przejdziemy do bardziej zaawansowanych: Wklejanie specjalne, Duplikowanie, Klonowanie oraz Symbole.


Grupowanie
Zarządzanie z grupami obiektów to ważny aspekt pracy z Corelem. Przyjrzymy się narzędziom i poleceniom związanym z tematem: stos obiektów, zarządzanie obiektami w Menedżerze obiektów, a także narzędzie Wyrównanie i rozkład.


Paleta Narzędzia kadrowania
Na palecie Narzędzia kadrowania znajdują się: Kadrowanie, Nóż i Gumka. Omówimy wszystkie.

Narzędzia kadrowania


Paleta Edycja kształtu
Kolejne rozdziały poświęcimy narzędziom z palety Edycja kształtu. Znajdziemy tu jedno z najważniejszych narzędzi w Corelu mianowicie Kształt. Omówimy wszystkie opcje z nim związane (a jest ich pokaźna ilość). Zaczniemy od omówienia czym jest przekształcanie w krzywe.
Wszystko o węzłach i segmentach. Rodzaje węzłów, zaznaczanie, spawanie, przekształcanie, dodawanie i usuwanie. Łączenie i rozłączanie krzywych.
Następne dwa rozdziały poświęcimy narzędziom Pędzel rozmazujący i Pędzel chropowaty.

Edycja węzłów


Narzędzie Tabela
W tej części kursu poznasz także nowe narzędzie, które dostępne jest od wersji X4. To Tabela oraz dwa nowe narzędzia Corela X5, czyli: Linia z 2 punktów i Linia b-sklejana.

Narzędzie Tabela



Efekty
A w ostatnich rozdziałach pierwszej części kursu omówimy wszystkie narzędzia z menu Efekty:
– Faza.
– Soczewka.
– Szybkie kadrowanie.
– Perspektywa.
– Przejście.
– Wyokrąglenie/Wyżłobienie/Ścięcie.


Efekty



KURS CorelDRAW X3-X6. WNIKLIWIE OD PODSTAW

CZĘŚĆ 1

GŁÓWNE ZAGADNIENIA KURSU:
» SZCZEGÓŁOWE OMÓWIENIE INTERFEJSU CORELA.
» WSZYSTKIE NARZĘDZIA DO RYSOWANIA.
» TWORZENIE I EDYCJA WEKTOROWYCH KSZTAŁTÓW.
» TRANSFORMACJA, DUPLIKOWANIE I GRUPOWANIE.
» PRACA Z KONTUREM OBIEKTÓW.
» EFEKTY.

Kurs wycofany ze sprzedaży