ROZPOCZNIJ KURS DESIGNERA

Grafoteka.pl

Drukomat.pl. Recenzja drukarni online.

DRUKARNIA DRUKOMAT.PL
PRZEGLĄD MOŻLIWOŚCI


Zarabiaj na druku, nie tylko na projektowaniu

Jeżeli zajmujesz się tworzeniem projektów do druku np. ulotek czy folderów, to zdecydowanie warto pomyśleć nad bardziej kompleksową obsługą Klienta i oprócz samych projektów oferować także gotowe wydruki.
Przede wszystkim dlatego, że tego właśnie najczęściej oczekują Klienci — gotowego produktu, a sam projekt to tylko jeden z etapów pracy nad materiałami reklamowymi.

Trzy cechy dobrej drukarni:

1. Jakość.
2. Cena.
3. Czas oczekiwania na druk.

Po drugie oferowanie wydrukowanych materiałów, to okazja dla Ciebie do lepszego zarobku, przy czym Klient wcale nie musi odczuć, że zarabiasz nie tylko na projekcie, ale także na druku. Jeśli nawiążesz z drukarnią stałą współpracę, możesz często liczyć na rabaty, na które nie można liczyć zamawiając sporadycznie.

Jak wybrać dobrą drukarnię?

Sprawa nie jest prosta.
Zacznijmy od ustalenia, czym powinna się charakteryzować idealna drukarnia. W grę wchodzą trzy główne cechy:
1. Jakość druku.
2. Cena.
3. Czas realizacji zamówienia.

Cała sztuka polega na wyważeniu tych trzech elementów, ponieważ każdy jest ważny.
Jeśli dostarczasz druki niskiej jakości, Klienci nie będą do Ciebie wracali. Z drugiej strony wysoka cena skutecznie utrudni Ci ich pozyskiwanie.

Praca w branży reklamowej oznacza, że większość Twoich zleceń, to zlecenia na przysłowiowe wczoraj; czas przeznaczony i na projektowanie, i na druk będzie zazwyczaj bardzo krótki.
Jakość, czas i cena odgrywają kluczową rolę w pracy grafika tworzącego do druku. Mogą zdecydować o sukcesie bądź porażce.

Jak szukać drukarni?

Możesz rozejrzeć się w swoim mieście lub poszukać drukarni w internecie.
Ceny w drukarniach działających w średnich i małych miastach są zazwyczaj sporo wyższe niż ceny w internecie, ze względu na mniejszą konkurencję. Ja mieszkam w 100 tysięcznym mieście i ceny potrafią być, w niektórych wypadkach, nawet trzykrotnie wyższe od cen w internecie.
Warto więc skupić się na drukarniach działających online.

Osobiście zdarzyło mi się korzystać z wielu drukarń. Wybór jest ogromny, jednak znalezienie rozsądnego kompromisu pomiędzy jakością, ceną, a czasem oczekiwania na druk, jest naprawdę bardzo trudne.
Wartą polecenia jest popularna drukarnia internetowa Drukomat.pl.
Jest to drukarnia godna uwagi z kilku powodów: po pierwsze spełnia nasze warunki: bardzo dobra jakość druku, rozsądna cena, a wydruki już w ciągu 24 godzin mogą być u Ciebie.
Jest jednak jeszcze coś, co docenią w szczególności początkujący projektanci: to procedura sprawdzania plików przesyłanych do druku, czyli tzw. preflight.
Preflight to system automatycznego sprawdzania błędów w projektach wysyłanych do druku.

Preflight

W Drukomacie do dyspozycji mamy preflight, czyli narzędzia do automatycznej weryfikacji naszego projektu graficznego od strony technicznej. Pozwala to uniknąć podstawowych błędów popełnianych zwłaszcza przez początkujących grafików. Do takich należy np. niepoprawny format, czy też tryb koloru.
Jeżeli jeszcze nie obejrzałeś filmu poświęconego m.in. narzędziom do sprawdzania plików na przykładzie drukarni Drukomat, to możesz to zrobić poniżej.
Projektowanie do druku to wyzwanie także od strony technicznej. Najpowszechniejsze błędy początkujących grafików, którzy chcą tworzyć do druku to:
1. Format bez spadów.
2. Zły tryb kolorów.
3. Brak dołączonych do projektu fontów lub fonty nieprzekształcone w krzywe.
4. Niewłaściwa rozdzielczość.
5. Niewłaściwy format pliku.

Dobrze jest więc wybierać nowoczesne drukarnie, które dysponują narzędziami pomocnymi przy eliminowaniu błędów.
To jeden z powodów, dla których warto skorzystać z Drukomatu.

Dobrze jest też mieć świadomość, że drukarnia dba o nasz projekt na każdym etapie druku.
Po złożeniu zamówienia otrzymałem telefon z Drukomatu z informacjami, jak zmodyfikować projekt, by można go było lepiej dociąć do właściwego formatu. Taka dbałość o Klienta to naprawdę rzadkość, więc z przyjemnością o tym wspominam.

Jeżeli projektujesz lub chcesz projektować do druku, Drukomat, to jedna z tych drukarni, którym warto przyjrzeć się bliżej.

ZOBACZ TAKŻE: Zobacz wszystkie kursy do grafiki Photoshop – Jak zaprojektować wizytówkę? CorelDRAW/Illustrator. Zarządzanie kolorami Czym jest tryb CMYK? Jak wybrać monitor dla grafika?