Zobacz szczegóły kursu

Grafoteka.pl

Podstawy grafiki komputerowej. Nowy obrazek

TWORZENIE NOWEGO DOKUMENTU


ABC Grafiki komputerowej.

Tworzenie nowego dokumentu w programach:
Photoshop, Corel PHOTO-PAINT, Gimp oraz Krita.

Ten materiał przeznaczony jest dla początkujących miłośników grafiki komputerowej.
A dotyczy jednej z podstawowych czynności, czyli tworzenia nowego dokumentu lub nowego obrazka (w zależności od programu graficznego).

Tworzenie nowego obrazka. Corel PHOTO-PAINT

Utworzenie nowego dokumentu, to jedna z podstawowych czynności i jedna z pierwszych. Właściwie dobrane parametry będą miały wpływ na jakość tworzonego projektu i jego funkcjonalność.
Wbrew pozorom dobranie właściwych parametrów obrazka nie jest takie proste, początkujący grafik od razu musi zmierzyć się z tak zaawansowanym zagadnieniem, jak zarządzanie kolorem właśnie w dokumencie. Tryby kolorów, czyli RGB oraz CMYK, głębia bitowa czy też korzystanie z profili kolorów to zagadnienia wymagają dodatkowe wiedzy już na początku pracy.

W materiale nie tylko omówimy opcje decydujące o parametrach nowego dokumentu, ale też porównamy, jak tworzenie nowego dokumentu/obrazka, zostało rozwiązane w czterech różnych edytorach grafiki. Dwóch komercyjnych, będą to Adobe Photoshop i Corel PHOTO-PAINT, a także dwóch darmowych: Gimp i Krita.

Poruszone w filmach zagadnienia:
— Tworzenie nowego dokumentu w czterech różnych programach do grafiki.
— Główne parametry nowego dokumentu: rozmiar, rozdzielczość, kolor tła.
— Zarządzanie kolorem w dokumencie: tryby kolorów, głębia bitowa i profile kolorów.
— Szablony/wzorce dokumentów i dodatkowe opcje.

ZOBACZ TAKŻE: Zobacz wszystkie kursy do grafiki Photoshop – Jak zaprojektować wizytówkę? CorelDRAW/Illustrator. Zarządzanie kolorami Czym jest tryb CMYK? Jak wybrać monitor dla grafika?