Zobacz szczegóły kursu

Grafoteka.pl

Praca

PROGRAM FONTBASE
ZARZĄDZANIE FONTAMIPoznaj program FontBase,
który pomoże Ci efektywnie pracować z fontami.Projektowanie graficzne jest ściśle związane z pracą z fontami. Wybieranie krojów pism do konkretnych projektów to naprawdę niełatwe zadanie.
Dodatkowa trudność to fakt, że projektant ma dziś do dyspozycji setki tysięcy fontów.
Jeszcze kilka lat temu na rynku dostępnych było sporo tzw. menedżerów fontów, czyli programów ułatwiających przeglądanie fontów i zarządzanie nimi. Dziś wybór tego typu narzędzi jest niewielki, dlatego zdecydowanie warto sięgnąć po program FontBase.
To narzędzie nowoczesne i intuicyjne, które zdecydowanie warto wypróbować.

Pobierz FontBase'a i obejrzyj obszerny materiał, dzięki któremu zapoznasz się z obsługą tego znakomitego menedżera fontów.Większość menedżerów fontów nie jest już rozwijana (np. NexusFont), dlatego wybór tego typu programów jest mocno ograniczony, dlatego naprawdę warto wypróbować FontBase.
Jednak powodów, by używać tego menedżera jest znacznie więcej. Przede wszystkim warto zacząć od tego, że przeglądanie krojów nie jest wygodnie rozwiązane nawet w profesjonalnych programach typu CorelDRAW czy Photoshop. A wybór kroju, to czynność, którą grafik wykonuje bardzo często. Również samo porządkowanie czy grupowanie krojów pozostawia wiele do życzenia. Specjalistyczne oprogramowanie, takie jak FontBase zdecydowanie ułatwia sprawę.

FontBase wyposażony jest w kilka praktycznych i intuicyjnych narzędzi, które jeszcze ten proces ułatwiają. Chyba najciekawszą funkcją FontBase są aktywne fonty. To możliwość korzystania z krojów, które nie są zainstalowane w naszym systemie operacyjnym.
Więcej informacji na temat korzystania z menedżera FontBase znajdziesz w filmie instruktażowym.

FontBase. Poradnik. Jak zarządzać czcionkami?

Poruszone w filmach zagadnienia:
— Narzędzia do przeglądania krojów pism.
— Ustawienia programu FontBase.
— Zarządzanie fontami: dodawanie folderów z krojami pism i tworzenie kolekcji.
— Opcje ułatwiające dobór krojów pism.

ZOBACZ TAKŻE: Zobacz wszystkie kursy do grafiki Photoshop – Jak zaprojektować wizytówkę? CorelDRAW/Illustrator. Zarządzanie kolorami Czym jest tryb CMYK? Jak wybrać monitor dla grafika?