ROZPOCZNIJ KURS DESIGNERA

Grafoteka.pl

Curriculum Vitae. Projektowanie graficzne w CorelDRAW

CV INNE NIŻ WSZYSTKIE
ZAPROJEKTUJ SWOJE CV Z POMOCĄ CorelDRAW


Curriculum vitae, czyli CV, to jeden z dokumentów, który jest zazwyczaj niezbędny, gdy staramy się o pracę. CV pozwala w prosty i czytelny sposób zaprezentować siebie i nasze kwalifikacje.
Niestandardowe aplikacje CV są obecnie bardzo popularne, także ze względu na różnego rodzaju kreatory dostępne w internecie, ale przy odrobinie chęci można zaprojektować takie CV samodzielnie. A to gwarantuje, że będzie naprawdę wyjątkowe.

Czy WYGLĄD CV ma znaczenie?

Starasz się o posadę — składasz CV. I tak to wygląda w większości wypadków, jest to więc naprawdę ważny dokument. Ale czy jego wygląd ma jakieś znaczenie?
Tak. I to ogromne.
Jest to najczęściej nasz pierwszy kontakt z pracodawcą. Oczywiście najważniejsze są same informacje zawarte w CV, ale wygląd także ma bardzo duże znaczenie.
Rekrutujący na pewno zauważy choćby błędy ortograficzne czy gramatyczne, ale też dostrzeże całe mnóstwo innych, z pozoru mniej ważnych rzeczy, takich jak formatowanie tekstu czy sposób uporządkowania informacji, tym bardziej dostrzega i ocenia wygląd całego dokumentu. Curriculum vitae. Wygląd standardowy
Z reguły większość CV wygląda tak, jak na widocznym obrazku, czyli standardowo, niczym się nie wyróżniając.
Materiały, które znajdziesz na stronie Grafoteki skierowane są do początkujących grafików, a od takich osób oczekuje się kreatywności i podobnie jest w przypadku wielu innych zawodów. Kiedy więc jest to stosowne, to zdecydowanie warto się wyróżnić, zwłaszcza że, jak wspomniałem na początku, niestandardowe CV zyskują na popularności, więc trzeba będzie konkurować z coraz ciekawszymi dokumentami CV.

Jak więc zaprojektować samodzielnie własne, kreatywne CV?

Curriculum vitae. Twórcze CV
Edytory tekstu do kreatywnych narzędzi nie należą, wprost przeciwnie, ze względu na swój charakter mocno ograniczają swobodę działania, dlatego do zaprojektowania naszego CV wykorzystamy CorelDRAW. Użyjemy naprawdę podstawowych narzędzi i myślę, że spokojnie da się podobne CV stworzyć choćby w darmowym Inkscape.

Poniżej znajdziesz trzyczęściowy video tutorial, w którym krok po kroku zaprojektujemy takie nieco inne niż standardowe CV.
Oprócz samej pracy w Corelu porozmawiamy też ogólnie o CV: co jest niezbędne w przypadku tego typu aplikacji, jakich informacji unikać, a jakie uwypuklać. Ale przede wszystkim skupimy się na tym, jak proces projektowania wykorzystać w konkretnym celu: na co i jak zwracać uwagę czytającego. W jaki sposób wykorzystać kompozycję do przekazywania informacji.
Porozmawiamy też o wyższości projektowania graficznego nad informacjami przekazywanymi z wykorzystaniem samego tekstu.

Jest to więc tutorial i na temat wyglądu, i funkcjonalności CV.

Czas trwania całego materiału to 1 godzina 20 minut. Materiał składa się z 3 części. Pozostałe dwie znajdziesz na moim kanale na YouTube.


ZOBACZ TAKŻE: Zobacz wszystkie filmy do nauki CorelDRAW Affinity Designer. Co warto wiedzieć na początek? Affinity Designer. Filmy instruktażowe dla początkujących Affinity Designer. Tłumaczenie poleceń na język polski Affinity Designer. TIPS&TRICKS