Designer toys to specyficzne figurki popularne szczególnie na zachodzie. Ich cecha charakterystyczna, to świeże, niestandardowe projekty.
Zapraszam na dwuczęściowy wideo tutorial poświęcony stworzeniu ilustracji utrzymanej właśnie w takiej, nieco zwariowanej stylistyce.
W kolejnym filmie, pod hasłem „Sekrety CorelDRAW” omówimy bardzo dokładnie narzędzie Usuwanie segmentów wirtualnych. Poznasz nie tylko podstawy jego działania, ale także opcje nieco bardziej ukryte np. spawanie węzłów z pomocą Usuwania segmentów wirtualnych, czy też współpraca narzędzia z prowadnicami.
Poruszone zagadnienia: Obiekty podstawowe, grafika wektorowa, narzędzie Rozłącz, ścieżki, podścieżki, praca z tekstem
Niepozorne polecenie Rozłącz aktywowane skrótem klawiszowym Ctrl+K, jest poleceniem tak uniwersalnym, że warto poświęcić mu odrębny film instruktażowy.
To też dobra okazja, by przyjrzeć się samej filozofii pracy z Corelem.
Poruszone zagadnienia: Projektowanie ikon, narzędzie Łamana, praca z konturem, format EPS, Krzywa Bèziera
Tworzenie różnego typu ikon jest w programie do grafiki wektorowej dużo wygodniejsze niż np. w Photoshopie.
W tym filmie zaprojektujemy ikonkę koszyka, która od dawna symbolizuje – nie tylko internetowe – zakupy.
To bardzo prosty motyw: wystarczy dowolne narzędzie do rysowania i kilka ustawień konturu; dosłownie 5 minut pracy.
Kolor to sprawa niezwykłej wagi dla grafika; nie tylko od strony projektowania, ale także od strony technicznej.
Firma Adobe ma ogromny wkład, jeśli chodzi o pracę z kolorem. Rozwiązania stosowane w programach Adobe uważane są za wzorcowe.
Porównajmy więc Illustratora z CorelDRAW, oczywiście pod kątem wyświetlania kolorów.
Zaokrąglanie narożników wpływa na estetykę obiektów. Sytuacja, dzięki dodatkowym opcjom, wygląda w Corelu najprościej, gdy pracujemy z narzędziem Prostokąt.
A co w przypadku innych obiektów?
W tym filmie zobaczysz, jak wykorzystać do tego celu dwa narzędzia: Wyokrąglenie/Wyżłobienie/Ścięcie oraz Złącz krzywe (dostępne od wersji X5).
Poruszone zagadnienia: Praca z formatem .ico, pluginy, tworzenie ikon
Favicon (ang. Favorite Icon), to ikona wyświetlana w oknie przeglądarki internetowej np. na pasku adresu. To plik graficzny zapisany m.in. w formacie .ico.
W tym tutorialu zobaczysz, jak pracować z plikami w formacie .ico: zainstalujesz specjalną wtyczkę do Photoshopa i dowiesz się, jakie wymagania techniczne powinien spełniać favicon, aby grafika poprawnie wyświetlała się w przeglądarce.
Przyjrzymy się projektowaniu ikon w Photoshopie, a także w CorelDRAW i Corelu PHOTO-PAINT.
Półton to efekt związany z drukiem rastrowym. Obraz rastrowy składa się z drobnych punktów. Są na tyle małe, że patrząc np. na zdjęcie można je dostrzec jedynie z bardzo bliska lub przez szkło powiększające.
W tym filmie wykonamy wektorowy wzór, który będzie symulował półtony. Uzyskanie takiego efektu to w Corelu naprawdę kilka minut.
Poruszone zagadnienia: Obiekty podstawowe, narzędzie Wielokąt, Gwiazda, edycja lustrzana, edycja dynamiczna, glify
Narzędzie Wielokąt, które znajdziesz w Przyborniku na palecie Obiekt, jest narzędziem wyjątkowym. Proste w obsłudze, a jednocześnie interesujące, jeśli chodzi o sposób edycji.
Poznaj bliżej narzędzie Wielokąt, a szczególną uwagę warto zwrócić na tzw. edycję lustrzaną.
Poruszone zagadnienia: Podstawy grafiki wektorowej, praca z kolorem, narzędzie Prostokąt, duplikowanie obiektów, Wypełnienie jednolite i tonalne, Interakcyjne wypełnienie
Tworzenie nieskomplikowanych, ale efektownych obiektów jest w Corelu bardzo proste.
Zobacz, jak korzystając jedynie z kilku narzędzi programu, w kwadrans przygotować motyw drapacza chmur.
Prace podzielimy na trzy części. W pierwszej przygotujesz główne elementy ilustracji. W drugiej części zajmiemy się przede wszystkim duplikacją, a w trzeciej dodamy kolor, dzięki różnym rodzajom wypełnienia dostępnym w Corelu.
W tym filmie wykonamy rysunek popularnego motywu, jakim jest hibiskus.
Wykorzystane narzędzia programu Corel to m.in.: Rysunek odręczny i Interakcyjna obwiednia.
W pierwszej części przygotujemy płatki oraz środek kwiatu hibiskusa.
W drugiej części dokończymy wektorowe rysowanie kwiatu hibiskusa: wykonamy słupek wraz z pręcikami. Zobaczysz także, jak wykorzystać przygotowany motyw do utworzenia bardziej złożonej kompozycji z pomocą trybu Rozpylacz.
Motyw palmy to świetna okazja, by przyjrzeć się różnym narzędziom CorelDRAW do rysowania i edycji.
W tym filmie, obok narzędzia Rysunek odręczny, poznasz też narzędzia do modyfikacji wektorowych obiektów: Pędzel rozmazujący oraz Obwiednia. A podczas tworzenia liści palmy skorzystamy z efektów; będzie to Interakcyjne Zniekształcenie.