ROZPOCZNIJ KURS DESIGNERA

Grafoteka.pl

CorelDRAW, Photoshop. Jak zaprojektować wizytówki

COREL / PHOTOSHOP
PROJEKTOWANIE WIZYTÓWEK


Photoshop i CorelDRAW. Projektowanie do druku

Główny podział grafiki komputerowej to podział na grafikę rastrową (bitmapową) i wektorową. Każdy rodzaj wymaga nieco innego podejścia i innych narzędzi.
Zobacz, jak zaprojektować wizytówkę z pomocą programów do grafiki rastrowej (Photoshop i ArtRAge) i grafiki wektorowej (CorelDRAW).

Photoshop. Tworzenie wizytówki.
Elementem charakterystycznym dla grafiki rastrowej, zwanej też bitmapową, jest piksel. Piksel to najmniejszy punkt obrazu, a jego parametry to kolor i położenie. Typowym przykładem obrazu rastrowego jest zdjęcie.
W pierwszym, dwuczęściowym video tutorialu zobaczysz, jak zaprojektować własną wizytówkę pracując z programami Photoshop oraz ArtRage, który to program symuluje efekty uzyskiwane, dzięki narzędziom używanym przez artystów np. efekt farby olejnej; wzbogacimy projekt wizytówki właśnie takim motywem.

CorelDRAW. Jak projektować wizytówki.
W odróżnieniu od grafiki bitmapowej grafika wektorowa to obiekty, które powstają na bazie wzorów matematycznych. Grafika wektorowa służy głównie do tworzenia rysunków oraz wszelkiego rodzaju znaków graficznych. Przez swój uproszczony charakter, a także bardzo dobrą jakość uzyskiwaną na wydrukach, znakomicie nadaje się do zaprojektowania choćby wizytówki.
W drugiej części możesz prześledzić, jak pracując z CorelDRAW, zaprojektować wizytówkę dla grafika – poprawną także pod względem technicznym, czyli taką, która nadaje się do druku, czy to cyfrowego, czy też offsetowego.


ZOBACZ TAKŻE: Kursy dla początkujących grafików Materiały do nauki Corela Materiały do nauki Photoshopa Tutoriale o grafice komputerowej