Poruszone zagadnienia: Praca z tekstem, efekty tekstowe, filtr Płaskorzeźba, tryby mieszania, style warstw, Repoussé
Efekt wklęsłego tekstu jest efektem bardzo prostym, ale niezwykle popularnym.
W tym filmie zaprezentujemy cztery proste techniki uzyskania tego efektu: z wykorzystaniem filtra Płaskorzeźba, stylów warstwy, trybów mieszania i z wykorzystaniem narzędzi 3D.
Kolor to sprawa niezwykłej wagi dla grafika; nie tylko od strony projektowania, ale także od strony technicznej.
Firma Adobe ma ogromny wkład jeśli chodzi o pracę z kolorem. Rozwiązania stosowane w programach tej firmy uchodzą za wzorcowe.
Porównajmy więc Illustratora z CorelDRAW, oczywiście pod kątem wyświetlania kolorów.
Poruszone zagadnienia: Digital painting, pędzle, brush, malowanie w Photoshopie, dynamika kształtu i koloru, filtr Ścinanie
Photoshop to narzędzie niezwykle wszechstronne, a dzięki konfigurowalnym pędzlom, jest także ulubionym narzędziem wielu specjalistów od cyfrowego malowania. Zobacz, jak w prosty sposób namalować cyfrową łąkę.
Zaprojektuj własny pędzel, ustaw jego opcje i rozpocznij przygodę z digital paitingiem.
Zaokrąglanie narożników wpływa na estetykę obiektów. Sytuacja, dzięki dodatkowym opcjom, wygląda w Corelu najprościej, gdy pracujemy z narzędziem Prostokąt.
A co w przypadku innych obiektów?
W tym filmie zobaczysz, jak wykorzystać do tego celu dwa narzędzia: Wyokrąglenie/Wyżłobienie/Ścięcie oraz Złącz krzywe (dostępne od wersji X5).
Poruszone zagadnienia: Praca z warstwami, łączenie warstw, grupowanie warstw, zaznaczanie warstw, narzędzie Przesunięcie, panel Warstwy
W Photoshopie jedną rzecz można zrobić na co najmniej kilka sposobów; powie Ci to każdy, kto pracuje dłużej z tym programem.
A jak to wygląda w praktyce? Zobacz, na ile sposobów można w Photoshopie wskazywać warstwy.
Poruszone zagadnienia: Praca z formatem .ico, pluginy, tworzenie ikon
Favicon (ang. Favorite Icon), to ikona wyświetlana w oknie przeglądarki internetowej np. na pasku adresu. To plik graficzny zapisany m.in. w formacie .ico.
W tym tutorialu zobaczysz, jak pracować z plikami w formacie .ico: zainstalujesz specjalną wtyczkę do Photoshopa i dowiesz się, jakie wymagania techniczne powinien spełniać favicon, aby grafika poprawnie wyświetlała się w przeglądarce.
Przyjrzymy się projektowaniu ikon w Photoshopie, a także w CorelDRAW i Corelu PHOTO-PAINT.
Poruszone zagadnienia: Interakcyjna Metamorfoza, duplikowanie obiektów
Półton to efekt związany z drukiem rastrowym. Obraz rastrowy składa się z drobnych punktów. Są na tyle małe, że patrząc np. na zdjęcie można je dostrzec jedynie z bardzo bliska lub przez szkło powiększające.
W tym filmie wykonamy wektorowy wzór, który będzie symulował półtony. Uzyskanie takiego efektu to w Corelu naprawdę kilka minut.
Jeżeli pracujesz z obrazem, to na pewno nie trzeba Cię przekonywać, że dobry monitor to podstawa.
Zobacz video poradnik, w którym znajdziesz konkretne, praktyczne rady, jak wybrać monitor dla grafika. Bez zbędnych technicznych szczegółów.
Poruszone zagadnienia: Obiekty podstawowe, narzędzie Wielokąt, Gwiazda, edycja lustrzana, edycja dynamiczna, glify
Narzędzie Wielokąt, które znajdziesz w Przyborniku na palecie Obiekt, jest narzędziem wyjątkowym. Proste w obsłudze, a jednocześnie interesujące, jeśli chodzi o sposób edycji.
Poznaj bliżej narzędzie Wielokąt, a szczególną uwagę warto zwrócić na tzw. edycję lustrzaną.
Poruszone zagadnienia: Podstawy grafiki wektorowej, praca z kolorem, narzędzie Prostokąt, duplikowanie obiektów, Wypełnienie jednolite i tonalne, Interakcyjne wypełnienie
Tworzenie nieskomplikowanych, ale efektownych obiektów jest w Corelu bardzo proste.
Zobacz, jak korzystając jedynie z kilku narzędzi programu, w kwadrans przygotować motyw drapacza chmur.
Prace podzielimy na trzy części. W pierwszej przygotujesz główne elementy ilustracji. W drugiej części zajmiemy się przede wszystkim duplikacją, a w trzeciej dodamy kolor, dzięki różnym rodzajom wypełnienia dostępnym w Corelu.
Interfejs Photoshopa jest funkcjonalny i przemyślany, ale nie oferuje zbyt wielu opcji związanych z jego personalizacją.
Sytuację zmieniło pojawienie się narzędzia Adobe Configurator, dzięki któremu możemy przygotować dodatkowe panele z własnoręcznie dobranymi zestawami poleceń i narzędzi.
Photoshop CS4 w wersji Extended (oraz w wersji CC) doczekał się całkiem niezłego zestawu narzędzi do tworzenia i edycji obiektów 3D.
W tym filmie odświeżymy popularny motyw planety, wykorzystując właśnie narzędzia do pracy z obiektami przestrzennymi.
Tworzenie, teksturowanie, oświetlanie i edycja obiektów trójwymiarowych w Photoshopie CS4 lub nowszym.
W tym filmie wykonamy rysunek popularnego motywu, jakim jest hibiskus.
Wykorzystane narzędzia programu Corel to m.in.: Rysunek odręczny i Interakcyjna obwiednia.
W pierwszej części przygotujemy płatki oraz środek kwiatu hibiskusa.
W drugiej części dokończymy wektorowe rysowanie kwiatu hibiskusa: wykonamy słupek wraz z pręcikami. Zobaczysz także, jak wykorzystać przygotowany motyw do utworzenia bardziej złożonej kompozycji z pomocą trybu Rozpylacz.