Affinity Designer
Pędzle i dodatki

23.03.2024
Blog | Affinity Designer
Affinity Designer. Dodatki, pędzle, add-ones. Darmowe i płatne

Darmowe dodatki do Affinity Designera


W Affinity Designerze możemy tworzyć własne kolekcje zasobów (add-ones). To style, palety kolorów czy ustawienia pędzli. Możemy również korzystać z zasobów przygotowanych przez innych twórców.

Niestety, jeśli chodzi o kolekcje zasobów, to nie ma w Internecie zbyt wielu stron poświęconych Designerowi.
Podstawowym źródłem dodatków jest oficjalny sklep twórców programu. Znajdziesz tam materiały bardzo dobrej jakości, ale płatne.
Na stronie każdego z dodatków zamieszczone są informacje o autorach. To dobry punkt wyjścia, by przyjrzeć się bliżej twórcom dodatków i sprawdzić bezpośrednio na ich stronach, co jeszcze oferują.
Jednym z takich twórców jest studio projektowe Frankentoon. Tworzą naprawdę znakomite materiały, w szczególności godne uwagi są paczki pędzli.

W przypadku Studia Frankentoon warto zapisać się do ich newsletter. Co tydzień, w każdy piątek, otrzymasz dostęp do Tajemniczych skrzynek (Mystery Boxes). Znajdziesz w w nich jakiś dodatek, np. pędzel czy paletę kolorów. Wśród prezentów od studia Frankentoon znajdują się również dodatki do innych programów, ale sporo z nich przeznaczonych jest dla użytkowników Affinity Designera. Drobiazg, ale zazwyczaj naprawdę praktyczny.
Studio oferuje również świetnej jakości płatne dodatki, w szczególności godne uwagi są pędzle.
Zachęcam do zapisania się na ich listę newslettera, choćby dlatego, by wspierać twórców związanych z programami Affinity.